Lokalizacja i komunikacja
– bliżej niż myślisz – Letnica

Dzielnica Letnica położona jest w północno-wschodniej części Gdańska, pomiędzy ul. Wyzwolenia i Drogą Zieloną. Teren ten objęty jest miejscowym planem rewitalizacji przestrzeni, co sprawia, że jego atrakcyjność nieustannie wzrasta.

Osiedle Przystań Letnica powstaje w miejscu zapewniającym komfort życia, w spokojnej nadmorskiej okolicy z centrum miasta na wyciągnięcie ręki. Położenie w odległości zaledwie 800 metrów od plaży (w linii prostej), przy której równolegle rozpościera się piękny Park Brzeźnieński, otwiera wyjątkową przestrzeń rekreacyjną dla tutejszych mieszkańców.

Patrząc w drugą stronę, inwestycja będzie usytuowana w odległości zaledwie 2,5 km od Stadionu Energa, który jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i widowiskowych. Już wkrótce w jego sąsiedztwie wybudowany zostanie potężny kompleks rekreacyjno-sportowy, gdzie znajdą się m.in.: oceanarium, jaskinie 5D+, eksperymentatorium, park rozrywki wodnej, a także pasaże handlowe i gastronomiczne, hotel oraz galeria medyczna.

Dzielnica Letnica posiada rozbudowaną infrastrukturę drogową. Dojazd samochodem do Śródmieścia zajmuje niecały kwadrans. W okolice Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz centrum biznesowego w Oliwie można dostać się już w około 12 minut. Wybierając komunikację miejską, wygodny przejazd do Wrzeszcza w okolice Opery Bałtyckiej, Multikina oraz Galerii Bałtyckiej zapewnia tramwaj numer 5. Korzystając z linii numer 7, można dojechać do centrum Gdańska, w tym do dworca PKS oraz dworca głównego. Szybki przejazd do trasy S7 w kierunku Warszawy zapewnia wewnętrzna obwodnica Gdańska od strony Zatoki, czyli Droga Zielona oraz Tunel pod Martwą Wisłą.

W pobliżu osiedla
– praca, nauka, zabawa

Inwestycja Przystań Letnica powstaje w szybko rozwijającej się części miasta. Z pobliskiej plaży rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Gdańską oraz zabytkową Latarnię Morską Gdańsk Nowy Port. Nieopodal projektowanego osiedla znajduje się Park Brzeźnieński im. J.J. Haffnera, którego zielona przestrzeń przypadnie do gustu miłośnikom aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W okolicy znajdują się także przedszkola, szkoły podstawowe (w tym Szkoła Międzynarodowa), a także Zespół Szkół Morskich, w którym kształci się uczniów w zawodach takich jak: nawigator morski, mechanik okrętowy, technik żeglugi śródlądowej. Codzienne zakupy będzie można zrobić w pobliskich supermarketach lub mniejszych sklepach osiedlowych. O zdrowie przyszłych mieszkańców osiedla zadba tutejsza przychodnia.

X
Zapytaj o ofertę
Wybór mieszkania
Terminy wizyty
Dane kontaktowe
Wybór mieszkania
Preferowany typ mieszkania:


Terminy wizyty
Preferowany termin wizyty: od do
Preferowany dzień tygodznia:

Preferowane godziny wizyty:


Dane kontaktowe
 

Dziękujemy za przesłanie zapytania

zamknij